II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  25.02.2024 r.
1. Pragnę serdecznie podziękować za wszelką pomoc w organizacji wizyty Piety Skrzatuskiej. Serdecznie dziękuję dorosłym, młodzieży i dzieciom za tak liczną obecność na adoracji i modlitwie we wszystkich miejscach, w których Matka Boża była obecna.
2. Dziś po Mszach Św. w Konikowie i Świeszynie spotkania z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
3. Dziś po Mszy Św. przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary do puszki na misje.
4. Spotkanie parafialnego oddziału Caritas w środę po Mszy Św. wieczornej.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – odwiedzę z Komunią Św. chorych.
6. Już za tydzień, w niedzielę (03.03.2024) rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Nauki dla dorosłych i dzieci poprowadzi ks. Radosław Występski.
Wzorem lat ubiegłych nauki dla dorosłych będą wg następującego porządku:
Jarzyce, godz. 16.30 – Msza Św. z nauką rekolekcyjną
Świeszyno, godz. 18.00 – Msza Św. z nauką rekolekcyjną
Konikowo, godz. 19.30 – Msza Św. z nauką rekolekcyjną
Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Św. i w jej trakcie. Bardzo proszę – zorganizujmy sobie czas w taki sposób, abyśmy mogli skorzystać z tych rekolekcji.
7. Nieustająco zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa w Świeszynie w piątki o godz. 17.30, w Konikowie w czwartki o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedziele w Świeszynie po Mszy Św. o godz. 13.00, w pozostałych kościołach 15 min. przed Mszą Św.
8. W ramach corocznej wielkopostnej akcji Caritas, możemy zabrać do domów skarbonki miłosierdzia. Skarbonki z naszym darem serca będziemy mogli złożyć w kościele na rzecz potrzebujących w Wielką Sobotę.
9. Dziękuję za posprzątanie naszej świątyni. Dziękuję wszystkim darczyńcom za ofiary na remont salek i sprzątanie kościoła.
10. „Fundacja SMS z NIEBA” wraz ze Wspólnotą św. Pawła działającą w Szkole Nowej Ewangelizacji, zaprasza na jednodniowe rekolekcje na hali w Koszalinie. Poprowadzi je świecki ewangelizator, rekolekcjonista, autor wielu książek i artykułów w Gościu Niedzielnym – p. Marcin Jakimowicz. Spotkanie odbędzie się 20 kwietnia 2024 roku.
Obecnie zapisy odbywają się tylko dla osób z naszej diecezji. Dnia 25 lutego otworzymy zapisy dla osób spoza diecezji. Liczba miejsc na hali jest ograniczona. Bezpłatne vouchery na rekolekcje są do odebrania w zakrystii naszej parafii. Aby uzyskać bilet, należy zarejestrować voucher na stronie internetowej www.Usprawiedliwieni2103.pl”
11. Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego”.
12. Intencje.
13. Drogim Parafianom oraz miłym Gościom życzę obfitości Bożego błogosławieństwa i pokoju serca.
14. Na miejsce ziemskiego spoczynku w tym tygodniu odprowadziliśmy:
Stanisław Ptaszyński l. 82, zam. Świeszyno
Kazimiera Janina Jaskóła l 82, zam. Dunowo